Індиго в деталях (Самойленко Наталія)

Історія про Дітей Індиго почалася близько 20 років тому. Вперше про них згадала в 1982 році Ненсі Енн Тепп в своїй книзі «Як розібратися в житті за допомогою кольору». Це була перша публікація з описом схеми поведінки дітей нового типу. Ненсі — відома американська ясновидиця і психолог, яка володіє дивовижним даром бачити ауру людини. Термін «Діти Індиго» пов’язаний з кольором індиго (синьо-фіолетовим), адже саме такий колір має аура нових дітей. На думку Ненсі, ці нові душі з’явилися на світ, щоб сприяти нашому переходу до чергової стадії еволюції людської свідомості. Вона зазначила, щo всі Індиго є високочутливими істотами, наділеними численними талантами і сильною інтуїцією.

Після сміливих припущень Ненсі відомості про нових дітей посипалися звідусіль. Проблемою зацікавилося багато психологів, педагогів, філософів, лікарів й учених зі всього світу. Після проведених досліджень усі вони в один голос заявили, що діти дійсно змінилися. Сучасні «кіндери» відрізняються від дорослих більше, ніж коли-небудь за всю історію людства.

Водночас нові діти породили новий тип батьківських проблем: мами і тати стали помічати, що колишні прийоми виховання вже не ефективні. Всюди можна почути батьківські скарги: «Моя дитина абсолютно некерована, ніякі виховні заходи на неї не діють». Виникає цілком логічне запитання — може сучасним дітям потрібно щось більше? Правильна відповідь — Так! І це «щось» має бути засноване на безумовній любові, здоровому глузді і дружбі. Батькам необхідно навчитися слухати своїх дітей і бути уважними до них. Індиго — мудрі діти, вони знають відповіді на найглибші питання буття і готові поділитися знаннями зі всіма, хто готовий їх вислухати. Звідки вони можуть це знати? Відповідь одна: інформація вже закладена в їхній душі. Якось в бесіді з своєю трирічною донькою я запитала, хто, на її думку, головний в сім’ї, сподіваючись почути традиційне «мама» або «тато». На що моя мудра Індиго твердо відповіла: «Дитина!», і просвітила мене з приводу того, що, виявляється, діти самі вибирають собі батьків. А ще, що діти народжуються для того, щоб їх любили, обіймали і цілували.

Порада батькам: якщо ви не можете самостійно впоратись з якимсь дорослим завданням, запитайте поради у своєї дитини. Навіть дуже юні Індиго продемонструють роботу розуму і колосальну інтуїцію. І не бійтеся говорити правду про свої проблеми, оскільки чесність — найліпша політика щодо Індиго!

Крім того, всім Індиго властива висока самооцінка. Вони приходять в цей світ з відчуттям власної величі і часто поводяться відповідним чином. Індиго відчувають, що «знаходяться тут по праву», і щиро дивуються, якщо інші люди не поділяють цієї думки. Причому вони самі не сумніваються у власній місії. Нерідко пояснюють здивованим родичам «хто вони є». Наприклад, типова відповідь Малюка-Індиго на питання: «Чи потрібно любити себе?» — «Звичайно, ось я люблю себе тому, що це робить мене сильним!» Справді, мудрість Індиго гідна захопленим.

Ангели Індиго

Абсолютно всі діти нового типу дуже чутливі до енергетики і відчувають абсолютно незвичайні речі. Дуже рано мають власну думку про те, хто такий Бог і хто вони самі. Із задоволенням відгукуються на духовні бесіди, деякі бачать ангелів, фей та інших надприродних друзів, міркують про релігію. Недавно я сама була свідком того, як дівчинка двох з половиною років розповідала історію свого минулого життя, називаючи імена колишніх родичів, назви міст, описувала в деталях будинок, у якому раніше жила, і т.д. Можливо, комусь ця історія здасться неправдоподібною вигадкою дитини або викличе припущення про те, що це батьки навчили розповідати небилиці. У такому разі раджу ще раз поглянути на пункт 1 «Як до цього ставитися» на початку цієї статті.

Духовні схильності Індиго пов’язані з глобальними завданнями, які стоять перед ними. Очевидно, що нові діти здатні змінити світ. Автори книги про Дітей Індиго говорять про те, що вони приходять до нас, щоб сповістити початок Нової Ери. Ці мудрі й духовні діти — ключ до поліпшення світу. Характерні риси Дитини Індиго (складені американським доктором психології Дорін Верне).

1. Рішуча і наполеглива.

2. Народжена пізніше за 1978 рік (саме цього року стали народжуватися перші діти не із золотистою, а з синьо-фіолетовою аурою). З 1982 року цей процес став масовим.

3. Є творчою натурою, має схильності до музики, поезії.

4. Схильна до шкідливих звичок.

5. «Стародавня душа», відчуває себе так, як ніби їй не 13, а вже 43.

6. Інтуїтивна, здатна ухвалювати правильні рішення, покладаючись лише на свою інтуїцію.

7. Незалежна і горда, навіть у принизливих для себе ситуаціях.

8. Здатна на лють і жорстокість у випадку, якщо натикається на непереборну стіну байдужості і брехні.

9. Схильна до безсоння, неспокійного сну, нічних кошмарів, часто насилу засинає або боїться заснути.

10.Горить бажанням допомогти світові в якійсь великій справі.

11.Відрізняється високою самооцінкою.

12.  У підлітковому віці часті періоди депресії, трапляються думки про самогубство.

13.Шукає справжньої, міцної і щирої дружби, гостро потребує безумовної любові близьких людей, вимагає до себе багато уваги.

14.Часто відчуває прихильність до рослин або тварин. Деякі Індиго настільки закохані в природу, що розуміють мову рослин і птахів, вони радіють, страждають і переживають разом з ними.

15.Деякі речі дитина категорично відмовляється робити, наприклад, стояти в черзі. Всі Індиго терпіти не можуть, коли їх примушують робити щось просто тому, що «так треба» або «всі так роблять».

16.Колишні прийоми виховання на неї не діють. Вона абсолютно не реагує на суворі «виховні заходи», наприклад, покарання, погрози або приниження.

17.Дитина здається нетовариською, якщо не знаходиться в компанії подібних на себе. Якщо поряд немає нікого, хто володів би подібним менталітетом, вони часто замикаються в собі, відчуваючи, що ніхто в світі їх не розуміє.

Якщо ваша дитина відповідає хоча б 14 з вищезгаданих пунктів, то вона — Індиго. Але є і виключення: психологи вважають, що типів Індиго може бути дуже багато, так само, як і відтінків синього кольору.

Виховання в стилі Індиго

Виховання дитини Індиго — завдання неймовірно важке і відповідальне. Цей процес зажадає від батьків самодисципліни, послідовності, мудрості й уваги. І вже, звичайно, не обійтися без батьківської любові. Тому що історія про Дітей Індиго — це історія про любов. Почніть прямо зараз, адже доводити дітям свою любов ніколи не пізно.

Успіх у вихованні залежить від декількох умов. Але, мабуть, головною з них є сміливість батьків. Далеко не кожен погодиться на відверту розмову з дитиною про свої недоліки і слабкості. Ще важче щось змінити в собі, перш ніж почати виховувати інших.

Тому Індиго мало довіряють батькам і «застарілим» педагогам. Вони бачать, що дорослі навчають зовсім не тому, що роблять самі. Батькам слід не забувати про те, що Індиго інтуїтивно знають наші дорослі прийоми і бачать, коли ми думаємо одне, говоримо інше, а чинимо ще інакше.

Одним з секретів виховання дитини Індиго є дисципліна. Діти потребують помірної суворості і мають виховуватися у певних рамках поведінки. При цьому межі дозволеного мають бути чітко позначені. Оскільки вседозволеність шкодить Індиго, діти не повинні «сидіти на голові» у батьків.

Є і ще декілька важливих правил, про які потрібно пам’ятати, якщо ви маєте справу з дитиною Індиго. Їх можна позначити як кодекс батьківської честі.

1. Дітям не можна брехати. Ні за яких обставин. «Напівправда», до якої частенько вдаються батьки, прагнучи захистити дітей від суворої дійсності, також шкідлива.

2. Розмовляйте з дітьми, як з дорослими. Це їм подобається. Відверта розмова з батьками дуже важлива для Індиго. Під час такої бесіди вкладайте любов у кожне сказане слово.

Якщо відносини не ладнаються з підлітком, то відверта бесіда — єдиний вихід з ситуації, що склалася. Можливо, розмова буде не найприємнішою, але вислухайте все, що скаже дитина. Не дратуйтеся, не виправдовуйтеся і не читайте нотацій. Коли говорить дитина — ви чуєте саме життя, згодні ви з цим чи ні. Якщо щось не подобається, дихайте глибше і продовжуйте слухати і вчитися. Адже це якраз той випадок, коли «вустами немовляти глаголить істина «.

3. Індиго потрібно поважати. Відомо, що всі діти, які стріляли в своїх товаришів по навчанню в американських і японських школах, були з Індиго. Також відомо, що серед них не було дітей, які мали б батьків за друзів і рівне право голосу вдома.

Усі ми повинні зрозуміти, що нові діти прийшли сюди, щоб багато чому нас навчити, і якщо ми зможемо навчитися бачити світ їхніми очима, все в нашому житті зміниться на краще.

_____

Самойленко Наталія. Індиго в деталях // Кутішенко В.П., Ставицька С.О. Психологія розвитку та вікова психологія. К., 2009., С.85-90.