Словник Б

Безумовний рефлекс (лат. reflexus – відображення) – спадково закріплена стереотипна форма реагування на біологічно значущі впливи зовнішнього світу чи зміни внутрішнього середовища організму.

Бесіда (як діагностичний психологічний метод) – метод отримання інформації на основі усного спілкування із досліджуваним за гнучким планом.

Біографічний метод – метод психології, що базується на з’ясуванні впливу життєвих подій на психологічні якості особистості.

Біологізаторський підхід — психологічні теорії, у яких перебільшується роль біологічних факторів розвитку особистості.

Біологічний фактор психічного розвитку – базові індивідні властивості людини, що виступають основою, вихідним чинником становлення особистості.

Близькість за Х. Салліваном, тип ситуації, що включає двох і надає можливості для утвердження особистих цінностей на основі співробітництва, яке породжується взаємно пристосувальною поведінкою, спрямованою на зростання взаємного задоволення і почуття безпеки свого становища.

Близькість (за Е. Еріксоном) — тип тісних позитивних емоційних стосунків особистості з іншою людиною, що приносить взаємне задоволення, сприяє формуванню ідентичності та збереженню індивідуальності.

Бондінг – підтримуючий емоційно-тілесний контакт батьків з новонародженим, спрямований на подолання почуття самотності і незахищеності малюка внаслідок різкої зміни середовища його існування.

Буліміярозлад, відзначений частою обжерливістю, за якою слідує штучно викликана блювота або інші екстремальні компенсуючі дії. Також відомий як синдром обжерливості з подальшим очищенням шлунку.